Reviva tools Cordless Drill Driver, Detail Sander, Jigsaw & Storage Box Black and Decker indoor

reviva™

Dzięki reviva™ - kawałek po kawałku, butelka po butelce, dajemy odpadom „nowe życie”

BLACK+DECKER reviva™ Toolbox Bundle with storage box is placed in the room.

Narzędzia, które odmienią świat

Szacuje się, że dzięki linii reviva™ można będzie ponownie wykorzystać ponad 10 MILIONÓW¹ butelek plastikowych jednorazowego użytku², dzięki czemu nie trafią one do oceanów i na składowiska odpadów. Wszystko dzięki temu, że każde z narzędzi BLACK+DECKER® reviva™ posiada obudowę wyprodukowaną z tworzywa Tritan™ Renew, wykonanego w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu³.

Cykl życia reviva™

1. Butelki plastikowe jednorazowego użytku²

2. Przerabiane są w obudowę narzędzia reviva™

3. Narzędzia revivaTM wykorzystywane są do realizacji rozmaitych projektów w domu

4. Następnie poddawane są recyklingowi, dzięki czemu mogą zostać ponownie wykorzystane, w innym celu

DOSTĘPNE JUŻ WKRÓTCE

REVHD12C-QW
REVOS12C-QW
REVHV8C-QW
BLACK+DECKER REVSD4C reviva™ 4V MAX* Cordless Screwdriver, USB Chargeable view 1
REVSD4C-XJ
Reviva tools Cordless Drill Driver, Detail Sander, Jigsaw & Storage Box Black and Decker indoor
Reviva tools Cordless Drill Driver, Detail Sander, Jigsaw & Storage Box Black and Decker outdoor with couple chatting

Nasze dążenie do zapewnienia przyszłości opartej na idei zrównoważonego rozwoju

W Stanley Black & Decker dążymy do zachowania zgodności z zasadami ECOSMART™. W myśl tej idei angażujemy się w zwiększanie stopnia, w jakim nasze działania, produkty, społeczność, dostawcy i klienci są zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że z uwagą podchodzimy do naszych inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju i że priorytetem jest dla nas prowadzenie otwartego dialogu ze wszystkimi naszymi interesariuszami.

BLACK+DECKER reviva™ Toolbox Bundle with storage organizer is placed on the floor.
A man is holding a drill from the BLACK+DECKER reviva™ Toolbox Bundle.

FAQs

  Narzędzia reviva™ są dostępne w Leroy Merlin, zarówno w sprzedaży internetowej jak i w sklepach stacjonarnych.

  W czasach, gdy styl życia staje się coraz bardziej przyjazny dla środowiska, wiemy, że nasi klienci szukają rozwiązań dla domu zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju. Marka BLACK+DECKER® jest oddana budowaniu przyszłości opartej na zasadzie zrównoważonego rozwoju, a wprowadzenie serii reviva™ jest wielkim krokiem w tym kierunku.

  Tak, obudowy narzędzi reviva™ wyprodukowane zostały z materiału Tritan™ Renew, który jest tak samo wytrzymały i odporny jak klasyczne tworzywa sztuczne.

  Tritan™ Renew to wyprodukowany przez firmę Eastman materiał, składający się w 50% z odpadów pochodzących z recyklingu, takich jak plastikowe butelki jednorazowego użytku, które dzięki temu w ogóle nie trafiają na składowiska odpadów i do oceanów, bądź są z tych miejsc odzyskiwane.

  Tritan™ Renew jest produkowany w oparciu o technologię zaawansowanego recyklingu chemicznego [Advanced Circular Recycling technology], zwanego również recyklingiem molekularnym. W odróżnieniu od recyklingu mechanicznego, recykling molekularny przekształca jednorazowe odpady tworzyw sztucznych w podstawowe elementy budulcowe, które następnie są wykorzystywane do produkcji trwałych, wysokiej jakości materiałów. Zastosowanie tej metody zmniejsza ilość wymaganych surowców kopalnych i obniża emisję gazów cieplarnianych, a jednocześnie zapewnia wydajność pierwotnych tworzyw sztucznych i korzyści dla środowiska wynikające z 50% zawartości materiałów pochodzących z recyklingu.

  Tak, obudowy narzędzi reviva™ wyprodukowane zostały z materiału Tritan™ Renew, który jest tak samo wytrzymały i odporny jak klasyczne tworzywa sztuczne.

  Certyfikowana ilość materiału pochodzącego z recyklingu badana jest przy użyciu metody bilansu masy ISCC.

  Tak, materiał, z którego są wykonane (Tritan™ Renew) podlega w pełni recyklingowi. Aby oddać produkty do recyklingu, należy skontaktować się z naszym serwisem ERPATECH.

  Konstrukcja akumulatora reviva™ umożliwia jego łatwe usunięcie, gdy narzędzie jest gotowe do poddania recyklingowi.

  Nieustannie opracowujemy i wdrażamy programy recyklingu akumulatorów i narzędzi wycofanych z eksploatacji. Wkrótce zamieścimy na stronie więcej informacji na ten temat.

  Opakowanie narzędzi reviva™ zostało wykonane z tektury pochodzącej w 100% z recyklingu i w związku z tym podlega ono w 100% recyklingowi.

  Gama produktów reviva™ to nasz najnowszy wkład w tworzenie bardziej zrównoważonych produktów, zgodnie z przyjętą przez naszą firmę strategią Environment, Social & Governance (ESG) - strategią, w której rozwój firmy buduje się poprzez dbałość o środowisko, poszanowanie pracownika oraz ład korporacyjny. 

  Jako część Stanley Black & Decker, nasza strategia ESG obejmuje skupienie się na „Innowacjach ukierunkowanych na osiągnięcie celu”, w myśl której dążymy do opracowywania produktów zgodnych z koncepcją gospodarki okrężnej w odniesieniu do doboru materiałów, ich wykorzystania i zakończenia cyklu życia produktu, przy czym celem krótkoterminowym jest osiągnięcie do 2025 r. 100% opakowań nadających się do ponownego wykorzystania, recyklingu lub kompostowania.

  W 2018 r. firma Stanley Black & Decker dołączyła do wiodących przedsiębiorstw i rządów, przystępując do globalnego porozumienia New Plastics Economy Global Commitment, zainicjowanego przez fundację Ellen MacArthur we współpracy z Programem Środowiskowym ONZ. Eastman - producent Tritan™ Renew - również przystąpił do tego globalnego porozumienia.

  Cel firmy Stanley Black & Decker - For Those Who Make the World [Dla Tych, Którzy Budują Świat] - pomógł wdrożyć strategię ESG, która powiązała cel firmy z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Wprawdzie firma zawsze była głęboko zaangażowana w społeczną odpowiedzialność biznesu, ale strategia ESG, która narodziła się w 2017 r., stanowiła odzwierciedlenie jeszcze większej ambicji firmy, jaką jest pomoc w tworzeniu bardziej zrównoważonego świata.

  Strategia ta skupia działania firmy na trzech kluczowych filarach: wspieranie twórców, innowacje ukierunkowane na cel oraz tworzenie bardziej zrównoważonego świata. Do 2030 r. Stanley Black & Decker planuje umożliwić 10 milionom twórców i producentów rozwój w zmieniającym się świecie, wprowadzać innowacyjne produkty, które poprawią życie 500 milionów ludzi, a także uzyskać ujemny ślad węglowy i pozytywne oddziaływanie na klimat w swojej globalnej działalności, co oznacza, że wychwytywanie dwutlenku węgla będzie większe niż jego emisja. Po więcej informacji na temat naszej strategii ESG zapraszamy na stronę.
   

  [1]W oparciu o 3-letnią globalną prognozę ilości wyprodukowanych produktów reviva™
  [2]Przyjęto, że średnia butelka jednorazowego użytku o pojemności 0,5L waży 10,3g
  [3]Zawartość materiału pochodzącego z recyklingu jest certyfikowana przez stronę trzecią w procesie alokacji bilansu masowego

  BLACK+DECKER reviva™ Toolbox Bundle with storage box is placed in the room.
  play_arrow