Winna półka

Poziom trudności: Dla średniozaawansowanych

Wyjątkowa i praktyczna półka na wino nada charakteru każdemu wnętrzu.

Półka na wino wraz z podręcznym miejescem na kieliszki jest łatwa w wykonaniu i będzie świetnie się prezentować na ścianie w Twoim domu.

Instrukcje krok po kroku

Krok 1. Przytnij paletę

Będziesz potrzebował następujących elementów wyciętych z palety:

  • Róg palety 
  • Dwa kawałki palety tej samej długości
  • Dwie 25mm podkładki drewniane

Użyj wyrzynarki, aby wyciąć dobrze wyglądający róg palety, taki jak na zdjęciu lub cały bok, aby półka była dłuższa, w zależności od Twoich potrzeb. Zmierz długość półki i wytnij z palety dwie deski o tych samych wymiarach. Deski te bedą potrzebne do stworzenia podstawy półki oraz "stojaka" na kieliszki. Młotkiem lub łapką ostrożnie usuń z palety dwie podkładki dystansowe, następnie dotnij je do potrzebnych wymiarów. Podkładki te bedą Ci potrzebne, aby stworzyć miejsce pomiedzy półką na wina a stojakiem na kieliszki.

Krok 2. Oszlifuj wszystkie elementy

Dokładnie oszlifuj wszystkie pozyskane z palety elementy za pomocą swojej kompaktowej szlifierki Mouse®. W ten sposób pozbędziesz się drzazg, zadziorów i szorstkiej, nieprzyjemnej powierzchni.

Krok 3. Stwórz miejsce dla kieliszków

Wybierz jedną z desek i zaznacz ołówkiem miejsca na 50 mm wcięcia wzdłuż dluższej krawędzi. Nacięcia rozplanuj w taki sposób, aby podstawy wiszących tam kieliszków nie nachodziły na siebie. Wytnij zaznaczone wcięcia wyrzynarką.

Krok 4. Przykręć bazę do półki

Za pomocą wiertarko-wkrętarki wywierć otwory pilotujące. Przy pomocy 38mm wkrętów do drewna  na każdym końcu przytwierdź deskę przygotowaną na dno półki do szkieletu wyciętego z palety.

Wskazówka: Sucha paleta drewniana łatwo pęka podczas wkręcania wkrętów, dlatego najpierw powinieneś wywiercić otwory pilotujące.

Krok 5. Dodaj podkładki dystansowe

Czas na przymocowanie 2 podkładek dystansowych na spodzie dna półki, po obu końcach, aby stworzyć 25 mm przestrzeń pomiędzy podstawą półki, a miejscem na kieliszki. Podkładki przykręć w taki sposób, aby nie nachodziły na wkręty trzymające bazę półki.Wywierć dwa otwory pilotujące i zamocuj podłkadki za pomocą wkrętów do drewna.