Zrób to sam

Winna półka

Wyjątkowa i praktyczna półka na wino nada charakteru każdemu wnętrzu

Wydrukuj stronę

Półka na wino wraz z podręcznym miejescem na kieliszki jest łatwa w wykonaniu i będzie świetnie się prezentować na ścianie w Twoim domu.

Przewodnik krok-po-kroku

 1. DIY Pallet Wine Shelving03

   Będziesz potrzebował następujących elementów wyciętych z palety:

  -  Róg palety 
  -  Dwa kawałki palety tej samej długości
  -  Dwie 25mm podkładki drewniane

  Użyj wyrzynarki, aby wyciąć dobrze wyglądający róg palety, taki jak na zdjęciu lub cały bok, aby półka była dłuższa, w zależności od Twoich potrzeb. Zmierz długość półki i wytnij z palety dwie deski o tych samych wymiarach. Deski te bedą potrzebne do stworzenia podstawy półki oraz "stojaka" na kieliszki. Młotkiem lub łapką ostrożnie usuń z palety dwie podkładki dystansowe, następnie dotnij je do potrzebnych wymiarów. Podkładki te bedą Ci potrzebne, aby stworzyć miejsce pomiedzy półką na wina a stojakiem na kieliszki.

 2. DIY Pallet Wine Shelving04

  Dokładnie oszlifuj wszystkie pozyskane z palety elementy za pomocą swojej kompaktowej szlifierki Mouse®. W ten sposób pozbędziesz się drzazg, zadziorów i szorstkiej, nieprzyjemnej powierzchni.

 3. DIY Pallet Wine Shelving05

  Wybierz jedną z desek i zaznacz ołówkiem miejsca na 50 mm wcięcia wzdłuż dluższej krawędzi. Nacięcia rozplanuj w taki sposób, aby podstawy wiszących tam kieliszków nie nachodziły na siebie. Wytnij zaznaczone wcięcia wyrzynarką.

 4. DIY Pallet Wine Shelving06

  Za pomocą wiertarko-wkrętarki wywierć otwory pilotujące. Przy pomocy 38mm wkrętów do drewna  na każdym końcu przytwierdź deskę przygotowaną na dno półki do szkieletu wyciętego z palety. 

  WSKAZÓWKA: Sucha paleta drewniana łatwo pęka podczas wkręcania wkrętów, dlatego najpierw powinieneś wywiercić otwory pilotujące.


 5. DIY Pallet Wine Shelving07

  Czas na przymocowanie 2 podkładek dystansowych na spodzie dna półki, po obu końcach, aby stworzyć 25 mm przestrzeń pomiędzy podstawą półki, a miejscem na kieliszki. Podkładki przykręć w taki sposób, aby nie nachodziły na wkręty trzymające bazę półki.Wywierć dwa otwory pilotujące i zamocuj podłkadki za pomocą wkrętów do drewna. 

  .

 6. DIY Pallet Wine Shelving08

  Przy pomocy wiertarko-wkrętarki, zrób otwory pilotujące w półce na kieliszki i zamocuj je do palety 25 mm wkrętami do drewna.


 7. DIY Pallet Wine Shelving09

  Papierem ściernym oszlifuj półkę i pomaluj ja bejcą pasującą do wystroju Twojego wnętrza. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca na półkę powieś ją przy pomocy poziomicy. Wywierć dwa otwory pilotujące z tyłu półki i przytrzymaj ją przy ścianie, kiedy będziesz pewny, że półka jest idalnie prosto zaznacz ołówkiem miejsca, w których przytwierdzisz ją do ściany. Zainstaluj zamocowania. Przy pomocy 38mm wkrętów do drewna zamontuj półkę.

  Wskazówka: Takie zakotwiczenia będą dobrym rozwiązaniem do małej półki, na której nie będziesz stawiał dużo ciężkich butelek. Jeśli twoja półka jest większa, użyj kołków do większych obciążeń.


 8. DIY Pallet Wine Shelving10

  Ustaw butelki swojego ulubionego wina i powieś kieliszki. Dodaj dekoracyjny hak z boku półki i powieś na nim otwieracz do wina. Gotowe!


Winna półka