Nietypowy stojak na rower

Nietypowy stojak na rower

Stwórz ze starych palet własny wielozadaniowy uchwyt na rower, buty i płaszcz.

Wydrukuj stronę
 1. Stare palety są często uszkodzone i wymagają wzmocnienia. Najpierw, za pomocą wiertarki, wykonaj 4 mm otwór pilotujący na brzegu palety. Następnie wkręć długie wkręty w paletę, aby utworzyć bardziej stabilną ramę.

  bikerack-1

 2. Za pomocą młotka wbij wszelkie wystające gwoździe, aby uzyskać płaską i bezpieczną powierzchnię palety. Następnie, za pomocą szlifierki, nadaj paletom gładkie i równomierne wykończenie. Możesz również polakierować powierzchnię palet.

  bikerack-2

 3. Measure out 8 lengths of 2x1 timber at a length of 30cm each. These batons will be used to create hooks to hang your bike rack on the wall. Each hook will consist of two batons, with two hooks holding the top pallet in place and the other two securing the bottom pallet on the wall.

  bikerack-3

 4. Zaznacz linię ołówkiem i przytnij drewno na odpowiednią długość za pomocą wyzrzynarki. Przymocuj drewno ndo stołu warsztatowego za pomocą ścisku stolarskiego.

  bikerack-4

 5. Za pomocą miarki i ołówka wykonaj pomiar od podłogi do pozycji u szczytu górnej palety. Oznaczając punkty wsporników pamiętaj o górnej części palety.

  bikerack-5

 6. Przełącz wkrętarkę na tryb wiercenia udarowego.

  bikerack-6

 7. Nawierć otwory w ścianie. Otwory te zostaną wykorzystane do zamontowania elementów wspornikowych na swoim miejscu. Pamiętaj, że pozycje otworów na elementy wspornikowe użyte do zabezpieczenia górnej palety muszą być równoległe do siebie, aby zapewnić, że paleta będzie wisieć prosto na ścianie. Podczas zaznaczania tych miejsc użyj miarki i poziomicy.

  bikerack-7

 8. Zamontuj kołek w każdym otworze za pomocą młotka. Zapewni to wzmocnienie otworów i ściany podczas wieszania uchwytu na rower.

  bikerack-8

 9. Za pomocą wkrętarki i wkrętów dokręć pierwsze elementy wspornikowe do ściany. Będą one podstawą do wykonania haków na paletę górną. Po ustawieniu pozycji tej palety możesz zmierzyć pozycję montażu palety dolnej. Za pomocą poziomicy sprawdź, czy są one idealnie wyrównane.

  bikerack-9

 10. Nadszedł czas założenia dodatkowych elementów na wsporniki zamontowane już na ścianie w celu stworzenia haków na górną paletę. Ustaw każdy element jak przedstawiono na ilustracji, aby uformować hak. Za pomocą wkrętarki zamontuj drugi element na pierwszym i powtórz czynność na wsporniku obok.

  bikerack-10

 11. Powieś pierwszą paletę na ścianie i zmierz, gdzie będzie musiała znaleźć się druga paleta. Zostaw 50 mm odstępu pomiędzy paletami. Po zamontowaniu 4 pozostałych elementów wspornikowych w celu utworzenia haków na dolną paletę, połącz dwie palety razem, by je wzmocnić. Za pomocą drewna z zapasowej palety wytnij 2 elementy po 300 mm, umieść pionowo pomiędzy dwoma paletami i połącz je razem za pomocą wkrętarki i wkrętów.

  bikerack-11

 12. Za pomocą pilarki tarczowej wytnij elementy drewniane z zapasowej palety dłuższe o około 10 cm od szerokości kierownicy roweru. W sumie musisz wyciąć 6 takich elementów.

  bikerack-12

 13. Zamocuj odcięte elementy razem, w kształt litery T, aby utworzyć prosty wspornik przykręcany do palety. Upewnij się, że wszystkie wkręty są odpowiednio przymocowane. Za pomocą wyrzynarki usuń ostre krawędzie i natnij zagłębienie w jednym ze wsporników w odległości około 8 mm od końca, aby koło roweru mogło się pewnie opierać.

  bikerack-13

 14. Za pomocą szlifierki do detali wygładź brzegi uchwytu.

  bikerack-14

 15. W przypadku drugiego haka na ramę roweru, drewno będzie musiało być ustawione poziomo, aby rama roweru opierała się na nim od góry. Za pomocą wkrętarki sprawdź, czy wszystkie wkręty zostały odpowiednio osadzone.

  bikerack-15

 16. Tak jak w przypadku pierwszego haka, za pomocą szlifierki wygładź brzegi uchwytu.

  bikerack-16

 17. Zmierz szczeliny pomiędzy listwami palety za pomocą miarki. Wymiar ten posłuży do wycięcia wypełnień palety w odpowiednim rozmiarze.

  bikerack-17

 18. Podczas przycinania listew wypełniających pomocne jest wykorzystanie prowadnicy, względem której można przesuwać pilarkę. Zmierz odległość od tarczy tnącej do brzegu podstawy pilarki tarczowej.

  bikerack-18

 19. Dodaj ten wymiar do wymiaru szczelin pomiędzy listwami palety i zaznacz wynik w kolejnych punktach wzdłuż drewna, które będzie cięte.

  bikerack-19

 20. Przymocuj prowadnicę drewnianą na płycie sklejki, aby wyrównać ją z zaznaczoną linią cięcia. Ustaw głębokość cięcia piły na nieco większą niż grubość płyty i rozpocznij cięcie listew wypełniających.

  bikerack-20

 21. Pomaluj listwy wypełniające na dowolny kolor. Zamontuj je na palecie. Jeśli chcesz, możesz zostawić klika szczelin i umieścić w nich donice z roślinami. Po zamontowaniu listew wypełniających na paletach zmierz, gdzie muszą zostać umieszczone wsporniki koła i ramy roweru. Gdy uzyskasz odpowiedni kąt, zamontuj wsporniki na odpowiednim miejscu.

  bikerack-21

 22. Zmierz drewno i wytnij 3 elementy na szerokość lustra plus 20 cm. Zostaną one wykorzystane do stworzenia panelu na lampki, które zostaną umieszczone nad lustrem.

  bikerack-22

 23. Za pomocą wkrętarki i 20 mm wiertła płaskiego wykonaj trzy otwory w równych odległościach do zamontowania lamp. Otwory wykonaj nieco powyżej linii środka drewna.

  bikerack-23

 24. Aby zapewnić bezpieczne wykonanie, poproś o pomoc doświadczonego elektryka. Nasz panel oświetleniowy wykorzystuje trzy standardowe mocowania lamp. Zamontuj dwa pozostałe przycięte elementy drewniane powyżej i poniżej mocowania lamp.

  bikerack-24

 25. Zmierz, przytnij i zamontuj dłuższy element drewna z boku obudowy oświetlenia. Zostanie on wykorzystany do zamontowania oświetlenia z boku paletowego uchwytu na rower. Po przykręceniu, zamontuj obudowę oświetlenia z boku palet za pomocą wkrętarki i wkrętów.

  bikerack-25

 26. Po zamontowaniu palet głównych na ścianie, sprawdź, gdzie umieścić skrzynki po winie, przełącz wkrętarkę na tryb wiercenia udarowego i rozpocznij wiercenie.

  bikerack-26

 27. Przykręć każdą ze skrzynek do ściany w dwóch miejscach, aby mieć pewność, że jest bezpiecznie zamontowana i stabilna. Użyj poziomicy, by sprawdzić, czy są ustawione prosto pod paletami.

  bikerack-27

 28. Może warto zamontować jeszcze kawałek drewna i kilka haczyków na powieszenie ulubionych kurtek? Na ścianie pod oświetleniem powieś lustro, załóż rower na uchwyt, powieś płaszcze, ustaw buty i umieść w paletach rośliny. Od teraz posiadasz wielozadaniową przestrzeń, która jest inna niż wszystkie.

  bikerack-28

Nietypowy stojak na rower