Zrób to sam

Winna półka

Wyjątkowa i praktyczna półka na wino nada charakteru każdemu wnętrzu

Wydrukuj stronę

Półka na wino wraz z podręcznym miejescem na kieliszki jest łatwa w wykonaniu i będzie świetnie się prezentować na ścianie w Twoim domu.

Przewodnik krok-po-kroku

 1. DIY Pallet Wine Shelving03

   Będziesz potrzebował następujących elementów wyciętych z palety:

  -  Róg palety 
  -  Dwa kawałki palety tej samej długości
  -  Dwie 25mm podkładki drewniane

  Użyj wyrzynarki, aby wyciąć dobrze wyglądający róg palety, taki jak na zdjęciu lub cały bok, aby półka była dłuższa, w zależności od Twoich potrzeb. Zmierz długość półki i wytnij z palety dwie deski o tych samych wymiarach. Deski te bedą potrzebne do stworzenia podstawy półki oraz "stojaka" na kieliszki. Młotkiem lub łapką ostrożnie usuń z palety dwie podkładki dystansowe, następnie dotnij je do potrzebnych wymiarów. Podkładki te bedą Ci potrzebne, aby stworzyć miejsce pomiedzy półką na wina a stojakiem na kieliszki.

 2. DIY Pallet Wine Shelving04

  Dokładnie oszlifuj wszystkie pozyskane z palety elementy za pomocą swojej kompaktowej szlifierki Mouse®. W ten sposób pozbędziesz się drzazg, zadziorów i szorstkiej, nieprzyjemnej powierzchni.

 3. DIY Pallet Wine Shelving05

  Wybierz jedną z desek i zaznacz ołówkiem miejsca na 50 mm wcięcia wzdłuż dluższej krawędzi. Nacięcia rozplanuj w taki sposób, aby podstawy wiszących tam kieliszków nie nachodziły na siebie. Wytnij zaznaczone wcięcia wyrzynarką.

 4. DIY Pallet Wine Shelving06

  Za pomocą wiertarko-wkrętarki wywierć otwory pilotujące. Przy pomocy 38mm wkrętów do drewna  na każdym końcu przytwierdź deskę przygotowaną na dno półki do szkieletu wyciętego z palety. 

  WSKAZÓWKA: Sucha paleta drewniana łatwo pęka podczas wkręcania wkrętów, dlatego najpierw powinieneś wywiercić otwory pilotujące.


 5. DIY Pallet Wine Shelving07

  Czas na przymocowanie 2 podkładek dystansowych na spodzie dna półki, po obu końcach, aby stworzyć 25 mm przestrzeń pomiędzy podstawą półki, a miejscem na kieliszki. Podkładki przykręć w taki sposób, aby nie nachodziły na wkręty trzymające bazę półki.Wywierć dwa otwory pilotujące i zamocuj podłkadki za pomocą wkrętów do drewna. 

  .

Winna półka